Chcete udělat něco pro své zdraví ?

Chcete se naučit sebeobranně a cítit se tak bezpečněji ?

Chcete soutěžit v dynamické sportovní disciplíně ?

Zajímáte se o asijskou filozofii a kulturu ?

 

Tak neváhejte a navštivte náš klub bojového umění !

 

POŘÁDÁME NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ !

 

 

Najdete nás cvičit na této adrese:

Sportovní hala Lužiny, Bellušova 1877, sídliště Lužiny, 155 00 Praha 5.

Hala je dostupná 5 minut od stanice metra B – Luka.

 

 

JSTE ZVÁNI, PŘIJĎTE KDYKOLIV !!!

 

kliknutím zde zobrazíte podrobný rozvrh tréninků

 

 

 Srdečně zveme do našeho klubu všechny zájemce o trénink bojových umění a cvičení pro zdraví, kondici a vyrovnanou mysl. Každý cvičenec si může vybrat takový styl, který odpovídá jeho představám, povaze a fyzickým možnostem. Cvičíme sportovní i tradiční formy bojových umění, zápas i praktickou sebeobranu a zdravotní cvičení vycházející ze starodávných čínských znalostí. Trénovat v našem klubu mohou jak děti, tak i dospělí. S ohledem na věk, osobní zaměření a fyzické možnosti si tak může každý cvičenec vybrat takový oddíl, který nejvíce odpovídá jeho zájmům.

 

 Karate wado ryu vzniklo spojením okinawského karate a japonského jujutsu. Jsou v něm tak sloučeny dobré vlastnosti obou dvou stylů. V tréninku se vychází z tradičního pojetí výuky bojového umění prostřednictvím nácviku techniky a forem – kata, se silnou vazbou na praktické uplatnění bojového umění, tedy na nácvik sebeobrany. Cvičení základních technik a sestav (kata) tvoří základní stupeň ve výuce karate. Vzhledem k tomu, že ve wado ryu karate je kladen velký důraz nejen na cvičení sólových forem, ale též na cvičení s partnerem ve dvojicích, patří nácvik zápasu k nedílným součástem tréninku. Součástí tréninku jsou také cvičení která jsou známá spíše z výuky kickboxu, ale do výuky wado ryu karate též patří. Pro ty zájemce, kteří hledají své uplatnění ve sportovním zápolení, pak tvoří sportovní zápas - kumite přirozenou nadstavbu tradičního stylu wado ryu karate.

 Karate je možné cvičit již v dětském věku. Tréninky dětí jsou přizpůsobeny této věkové skupině, tedy hlavní pozornost je věnována nácviku techniky a forem. Rovněž je věnována pozornost získávání základní tělesné zdatnosti a žádoucí všestrannosti. Soutěž ve formách, tedy v předvádění sólových sestav je pro děti vhodný prostředek jak proniknout též do světa sportovního klání. Pokročilejší cvičenci se mohou postupně začít zapojovat též do soutěží v sportovním zápase. Mládeži okolo 15 let je následně umožněno pokračovat v oddíle dospělých cvičenců.

 

Aikido, jehož název v překladu znamená cesta harmonie, je unikátní skloubení účinné sebeobrany s filozofií jemnosti a harmonie. Prostřednictvím aikido se naučíte nejen čelit případnému útoku, ale také naleznete klid a mír ve své duši. Pro svoji jemnost, kdy protivník je přemožen nikoliv hrubou silou, ale technikou a dovedností, je obzvláště vhodné také pro ženy. V našem klubu vycházíme ze stylu yoshinkan aikido, který je znám svojí vysokou účinností.

 

Tchaj ti čchuan je starodávný styl bojového umění pocházející z Číny. Kromě svých bojových aspektů, je tchaj ti známo svými unikátními zdravotními účinky, mající své kořeny také v tradiční čínské medicíně. Prostřednictvím cvičení tchaj ti čchuan dochází k aktivaci akupunkturních bodů, což má pozitivní zdravotní účinky. Zároveň jsou pohyby tchaj ti masírovány vnitřní orgány, což přispívá k odplavování odpadových látek. Pomalé krouživé pohyby, pomáhají uvolňovat zatuhlé klouby a kloubní plochy promazávat synoviální tekutinou. Pomalé a jemné pohyby, které se v tchaj ti provádějí, vedou k uvolnění jak svalstva, tak i  psychického napětí. Cvičení tchaj ti čchuan má tedy blahodárný účinek na srdce a krevní oběh, na hormonální regulaci, na metabolizmus a na další vnitřní orgány, na klouby a pohybový aparát a na nervovou soustavu a psychiku cvičence. Tchaj ti čchuan je vhodné cvičit v každém věku.

 

 Kromě pravidelných tréninků mají členové klubu rovněž možnost účastnit se pravidelných víkendových seminářů pod vedením renomovaných domácích i zahraničních instruktorů, jakož i týdenního letního kurzu bojových umění.

 

 Aktuální seznam jednotlivých stylů, které se v současnosti v našem klubu bojových umění cvičí, včetně časového rozvrhu naleznete zde.

 

 

 

 

úvodní stránka